Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’nun ‘Alevi’ Videosuna Destek: ‘Bu Topraklarda Ayrımcılık Olmadan, Yaşamak Mümkün’

CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Alevi’ başlığıyla bir video yayımlamıştı. Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kılıçdaroğlu’nun yayınladığı ‘Alevi’ başlıklı videoyu sosyal medya hesabından paylaşarak, destek verdi. Demirtaş, ‘Herkes gönül gözüyle izlemeli, kalbiyle hissederek dinlemeli’ dedi.

Edirne Cezaevi’nde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün akşam sosyal medya hesabından paylaştığı videoya destek verdi.

Kılıçdaroğlu’nu kutlayan Demirtaş, attığı tweet’te şu ifadelere yer verdi: “Herkes gönül gözüyle izlemeli, kalbiyle hissederek dinlemeli. Bu topraklarda ayrımcılık olmadan, eşitçe, kardeşçe, huzur içinde yaşamak mümkün. Sayın Kılıçdaroğlu’nu kutluyor, bu güzel mesajlarını canıgönülden destekliyorum.”

Dün Twitter hesabından video paylaşan Kılıçdaroğlu, gençlere seslenerek, “İlk oyunu verecek sevgili evlatlarım ben Aleviyim. Hak Muhammed Ali inancıyla yetişmiş samimi bir müslümanım” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir