14 Yaşındaki Kızın Fotoğrafını Çekti, Yakalandığı An Yaptığı İle Herkesi Şoke Etti

Olay geçen 19 Ağustos’ta İstanbul’da yaşandı. 14 yaşındaki B. K., olacaklardan habersiz, evine gitmek üzere metroya bindi. Metro aracı seyir halindeyken İsmail K. isimli bir kişi, kız çocuğunun fotoğraflarını gizlice çekti. O anları, B. K.’nin olduğu tarafta olan bir kadın fark etti. Çocuğun fotoğraflarının çekildiğini anlayan kadın, İsmail K.’ye (38) yönelerek “Telefonunu ver” dedi.

TELEFONUNU PARÇALADI

O ana kadar, vagondaki hemen hiç kimsenin durumdan haberi yoktu. İsmail K. telefonunu vermek istemedi. Gerginlik arbedeye dönüştü. Durumu anlayan başka yolcular da olaya dahil oldu. Telefonunu vermesi halinde, B. K.’ye ait fotoğrafların da ortaya çıkacağını anlayan İsmail K., elindeki cihazı vagondaki demire vurmaya başladı. Kısa süre sonra cihaz parçalandı.

Telefonunu kırsa da bazı yolcular İsmail K.’nin başından ayrılmadı. İlk istasyonda bu kişi indirildi ve durum polise bildirildi.

‘KIZIMA DA AYNI GİYSİDEN ALACAKTIM’

Gözaltına alınan İsmail K., savcılık sorgusunda “6 yaşındaki kız çocuğum benden kıyafet istemişti. Metroda karşımda ayakta bulunan mağdur B. K.’nin giydiği pantolonun kızıma da yakışacağını düşünerek fotoğrafını çektim. Bu esnada karşı tarafta oturan kadın ‘Telefonunu ver. Çektiğin fotoğrafa bakacağım’’ dedi. Ben de kabul etmedim. Bu esnada arbede çıktı ve insanlar telefonumu almak istedi. Ben de telefondaki fotoğrafı görürlerse bana zarar vereceklerini düşünüp korktum. Telefonumu metroda koltuğun demirine vurarak kırdım” dedi.

Sulh ceza hakimliğine sevk edilen İsmail K., ‘Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek’ ve ‘Çocuğa karşı cinsel taciz’ suçlarından tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir