FETÖ polemikleri başladı… Karahan ailesini size ben yazayım.. Bu yazı bolca magazin içerir

Çocuklar Merkez Bankası Başkanlığına Fatih Karahan’ın atanması haberinin daha dumanı üzerindeyken sosyal medya karıştı bile… Tam kimdir diye araştırayım derken FETÖ iddiaları atıldı ortaya.

Bunu ilk yazan, Fuat Baran oldu. Paylaşımı gören Sevgi Akarçeşme de hiç vakit kaybetmeden geçmiş New York’taki klavyesinin başına, ben onları cemaatten tanırım demiş…

FETÖ KALEMLERİ DEVREDE

Çocuklar Fuat Baran’ın bir FETÖ kalemi olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Sevgi Akarçeşme’ye gelince, o da vakt-i zamanında Zaman Gazetesi’nin kalemlerinden biriymiş, hatta Today’s Zaman’ın Genel Yayın Yönetmenliği görevini yapmış 2015-2016 yılları arasında… Velhasıl ABD’ye gitmiş sonra, YouTube kanalı açmış, orada FETÖ bağlantılarını güzellemiş etmiş bir gazeteci, şimdi de Fatih Karahan’ı almış gündemine.

Bu çifte FETÖ iddiasını Can Dündar da RT edince Fatih Karahan’ı araştırmaya koyulmuş herkes ve 16 Temmuz 2016 sabahı yaptığı paylaşım ortaya çıkmış.

Şunu izah etmeye çalışıyorum, Karahan FETÖ ise FETÖcüler ne diye ifşa etsin?

GELELİM ASIL MESELEYE

Bu FETÖ metö işlerine çok meraklı değilim ben çocuklar, size daha magazinel bilgilerle geldim.

Fatih Karahan, SGK Eski Genel Müdürü Prof Dr Servet Rüştü Karahan ile göz doktoru Hatice Karahan’ın oğlu, 1982 doğumlu… Çiftin Salih Nafiz adında bir oğlu daha var, Fatih’ten küçük.

BÜYÜKELÇİ DAYI

Bir dönem SSK Okmeydanı Hastanesi’nde göz doktoru olan anne Dr. Hatice Karahan, dönemin AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Erdoğan’ın sağ kolu Murat Mercan’ın kız kardeşi.

Burada ayrı bir parantez açayım, Murat Mercan, yani Fatih Karahan’ın dayısı 22. ve 23. Dönem AKP Eskişehir Milletvekili ve Türkiye’nin Washington Büyükelçisi…

MANTIK EVLİLİĞİ

Karahan çifti 1993’te 5 milyar sermayeyle Fatih Özel Sağlık Hizmetleri ve Ticaret Limited Şirketi’ni kuruyor. Servet Karahan, 1 yıl sonra bir grup arkadaşıyla Özel Halkalı Sağlık Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’yi kuruyor. Bir dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği yapıyor.

Şirket, 1995’ten beri İstanbul Hospital adıyla hastane olarak hizmet veriyor.

ÇAPKIN BABANIN YASAK AŞKI

Asıl konu, Servet Karahan’ın bir de imam nikahlı eşi olması…

Arşivden çıkıyor bu bilgiler çocuklar, sene 2004!

Servet Karahan, bir dönem eşinin de ortak olduğu İstanbul Hospital’da kadın doğum uzmanı olarak çalışmaya başlayan Dr .Vildan Ağa’ya gönlünü kaptırıyor.

İskeçe Müftüsü Mehmet Emin Ağa’nın kızı Vildan Hanım da mutsuz bir evlilik yaşadığını söyleyerek eşinden boşanıyor.

NE YARDAN, NE SERDEN…

1996’dan itibaren Karahan’la birlikte yaşamaya başlıyorlar.

Karahan ve Ağa’nın 1997’de bir kız çocukları oluyor. Adını Ayşegül koyuyorlar. Karahan, Ayşegül’ü Uşak Karahallı nüfusuna aldırıyor.

Çiftin iddiasına göre bu ilişki 1 yıl sürmüş. İnanmayan açsın arşivden bulsun…

Söylentilere göre, birbirinden haberdar, Servet Karahan haftasonları Ankara-İstanbul arası mekik dokuyor, her iki eşini de çocuklarını da ihmal etmiyor.

SİYASET HAYATINI BİTİREN AŞK

Baba Servet Karahan’ın aşk hayatı, siyaset kariyerine de engel olmuş.

3 Kasım 2003’te yapılan genel seçimlerde AKP’den milletvekilliği için aday adayı olan Prof.Dr. Karahan’ın özel hayatını öğrenen dönemin Başbakanı Erdoğan, son anda aday listesinden Karahan’ı çıkarmış. Karahan sonra, 1999 seçimlerinde de İstanbul 3. Bölge’den dönemin DYP Genel Başkanı Tansu Çiller’in listesinden 15. sıradan milletvekili adayı olmuş, ancak seçilememişti.

KENDİNİ EĞİTİME ADADI

Servet Karahan şimdilerde hekimliğin yanı sıra kendini eğitime adamış durumda.

Uşak’taki Kanyon Koleji’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapıyor. Unutmadan yazayım, bu kolej de önümüzdeki dönemde TED Koleji olarak eğitim vermeye devam edecekmiş…

Çok uzattım ben yine, haydi öptüm gözlerinizden

Hürrem Elmasçı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir