THY, Uçuşlarına Yeni Kent Ekledi

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, 5 kıtada, 129 ülke ve 345 destinasyona ulaşan THY, yolcularını uçuş başlatacağı 6. kıta ile buluşturmaya hazırlanıyor.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Melbourne’e sefer başlatacak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

SEFERLER SİNGAPUR AKTARMALI DÜZENLENECEK

THY, 130 ülkedeki 346. varış noktası olan Melbourne’e 15 Mart itibarıyla haftada 3 sefer düzenleyecek.

Şirket, bu sayede her yıl binlerce ziyaretçiyi İstanbul-Melbourne güzergahında uçurarak iki ülkenin turizm ve ticaret hacimlerine katkı sağlayacak.

THY, Singapur aktarmalı düzenlenecek seferlerla Melbourne Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren halihazırda tek Avrupalı havayolu olma özelliğine de sahip olacak.

19 Ocak-15 Nisan’da biletleme işlemi gerçekleştirilmesi koşuluyla, İstanbul’dan Melbourne’e 1199 Amerika doları, Melbourne’den İstanbul’a ise 1499 Avusturalya dolarından başlayan açılışa özel tanıtım fiyatlarıyla 15 Mart-15 Mayıs’ta seyahat edilebilecek.

Victoria Eyaleti ve Melbourne Havalimanı tarafından desteklenen yeni rota sayesinde THY, Victoria’nın en büyük ticaret merkezlerinden birine uçuş gerçekleştirerek Türkiye’yi, Avustralya’nın en büyük Türk kökenli topluluğuna ve en hızlı büyüyen eyaletine bağlayacak.

Türk Hava Yollarının yeni uçuşları, Melbourne’ün İstanbul üzerinden Avrupa, Orta Doğu, Balkan ve Afrika pazarlarına erişimini de artırarak turizm, uluslararası eğitim, iş ve ticaret potansiyeline katkı sağlayacak.

THY, gelecek birkaç yıl içerisinde İstanbul-Melbourne seferini aktarmasız gerçekleştirebilecek kapasiteye sahip yeni uçak alımları ile Melbourne ve ülkedeki diğer potansiyel şehirlere de direkt uçuş düzenlemeyi hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir